ul.Leśna 24, 08-124 Mokobody

O nas

Firma powstała w 1989 roku na początku przemian ustrojowych w naszym kraju. Założycielem firmy jest mgr inż. Jan Joński absolwent Politechniki Warszawskiej, Wydziału Maszyn Rolniczych i Pojazdów. Początkowo produkowano części do maszyn rolniczych, następnie maszyny rolnicze. Głównym produktem była siedmiokołowa przetrząsaczo-zgrabiarka przyczepiana do ciągnika. W następnych latach rozszerzono asortyment do 11 typów maszyn, w których wiodącą pozycję zajmowała rodzina przetrząsaczo-zgrabiarek zawieszanych 4-ro i 5-cio kołowych oraz przetrząsaczo-zgrabiarek przyczepiane 5-cio, 6-cio, 7-mio i 9-cio kołowe, które sprzedawane są na rynku krajowym, Węgrzech, Ukrainie i Rosji.

Od 2007 roku wdrożono do produkcji zawieszany na ciągniku rozdrabniacz tarczowy do drewna, który aktualnie wykonywany jest w trzech wersjach:
–  RT 73R – z podawaniem ręcznym gałęzi,
–  RT 73H – z hydraulicznym podawaniem gałęzi (zasilany z układu hydraulicznego ciągnika),
–  RT 73H+H – z własnym układem hydraulicznym.

Aktualnie podjęto prace nad nowymi, innowacyjnymi maszynami i urządzeniami do zbioru, rozdrabniania i spalania zdrewniałych biomas.

Jest przygotowywanych sześć nowych urządzeń:

  1. bijakowy rozdrabniacz zdrewniałej biomasy zaczepiany do ciągnika z zespołem zbierającym zrębki, do skrzyń, big-bag-ów lub przyczep,
  2. jednotarczowa ścinarka roślin energetycznych z urządzeniem odkładczym,
  3. podajnik zrębków do kotłów grzewczych i nagrzewnic powietrza,
  4. automatyczny, dwupaleniskowy kocioł c.o. zasilany zrębkami i drewnem kawałkowym,
  5. nagrzewnica powietrza zasilana zrębkami,
  6. piło – łuparka zawieszana na ciągniku.

Przy zakładzie zorganizowane jest publiczne, dzienne Technikum Mechanizacji Rolnictwa.